وبلاگ طرفداران بانوی شعر ایران : فروغ فرخزاد
بانو ، سال هاست که با رفتن تو، رویای پرواز تمام پروانه های درّه ی ابریشم، در پیله های تنهایی شان پوسیده و مهتاب روشنی آن سال ها، بر فراز آسمان گرفته ی اکنون، وصله ی ناجوری بیش نیست. و تو، که نیستی تا بگویی این شب ها را کجای این جهان بی گفت و گو اتراق کنیم، و آسمان خالی پرواز را با کدام پروانه ی خسته ای پر، که بگویی چرا هر چه باد می آید، بوی آشنایی به مشاممان نمی رسد، چرا هر چه باد می اید، بوی دشنه می آورد و کابوس؟ و هر چه باران می اید، شیون گریه می بارد از آسمان؟
48 سال بی فروغ ...
اگر به خانه من آمدی برای من ای مهربان، چراغ بیاور و یک دریچه که از آن به ازدحام کوچهٔ خوشبخت بنگرم ...
ادامه مطلب
نظرات :
زمان در تاریخ جمعه 10 دی 1395 08:42 ق.ظ گفته :

سلام..خوشحالم ازینکه چنین جمعی رو پیدا کردم...من بافروغ زندگی کردم در یک دوران اوج فشار روحی..حس کردم کس دیگه ای هم مثل من بوده و زندگی کرده..وقتی خودش میگه:::
من این جزیره سرگردان را از انفجار کوه
وانقلاب اقیانوس گذر داده ام..
وتکه تکه شدن
راز ان وجود متحدی بود
که ازکوچکترین ذره هایش
افتاب بوجود امد..
فروغ
AmirV در تاریخ شنبه 2 اسفند 1393 04:42 ب.ظ گفته :

نه امید جان از طرف شما ایمیلی دریافت نکردم ممنون میشم دوباره بفرستید اگر هم امری هست من در خدمتم و از ته دل و با عشق میتونم کمک کنم.
دوستدار کسی که یاد فروغ رو در کنار این همه سایتها و این همه صحبت ها و شعرهای کلیشه ای زنده کرده(شما) .ممنون امید جان
فروغ
امید : درود. امیر جان شرمنده من فکر کردم به شما ایمیل دادم. استفاده از مطالب وبلاگ هیچ مانعی نداره اگه کمکی هم از دست من ساختست و به چیزی احتیاج داشتید در خدمتم ...
AmirV در تاریخ چهارشنبه 29 بهمن 1393 08:14 ب.ظ گفته :

دوست عزیز من پیش از این براتون نظر گذاشتم. یه برنامه اندروید میخوام بنویسم که در کل مطالب و اشعار بانو داخلش باشه خواستم اجازه بگیرم مطالبتون رو داخلش بذارم اگر هم که نه هیچی...چون کسی که واقعا علاقه مند بانو باشه به همچین برنامه کوچکی بسنده نمیکنه.
سرتون رو درد نمیارم فقط خواستم ببینم میتونم یا نه. ممنون امید جان
فروغ
امید : سلام من اگه اشتباه نکنم برای شما ایمیل فرستاده بودم. هر کاری لازمه انجام بدید و اگه کمکی از دست من برمیاد بگید. موفق باشید ...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات